Czapki z daszkiem dziecięce

(56 artykułów)

Sortuj / Filtruj
Cena 29 zł - 249 zł
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Płeć
Typ produktu
Wykonanie
Przeznaczenie
Okazja
Styl
Branding
Seria produktów
z 2

Czapki z daszkiem dziecięce • Modivo.pl

Dziecięce czapki z daszkiem – niezbędne na lato

Czapka z daszkiem jest niezbędnym elementem letniej garderoby każdego dziecka – chroni oczy przed promieniami słońca i zapobiega przegrzewaniu się głowy. Można ją łatwo dopasować do różnych strojów, a za sprawą ogromnej różnorodności wzorów i kolorów, maluchy bardzo chętnie po nią sięgają.

Na wakacje i popołudniowy spacer

Początkowo czapki z daszkiem były noszone głównie przez chłopców. Później charakterystyczne nakrycia głowy zagościły na boiskach baseballowych, gdzie rozpoczęła się ich światowa sława. Z biegiem czasu z akcesorium chroniącego oczy zawodników przed słońcem, czapki z daszkiem stały się praktycznym dodatkiem do codziennych, zwłaszcza wiosennych i letnich strojów. Dziecięce czapki z daszkiem sprawdzają się zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i popołudniowych spacerów czy weekendowych wycieczek rowerowych. Rodzice doceniają ich funkcjonalność, natomiast maluchy przyciągają urozmaiconą paletą barw i wzorów, z wizerunkami ulubionych bajkowych bohaterów na czele.

Jaką czapkę dla dziecka kupić?

Kupując czapkę z daszkiem dla dziecka, zwróć uwagę przede wszystkim na jej rozmiar, uwzględniając przy tym obwód głowy pociechy. W przeciwnym razie czapka może być albo za ciasna, przez co będzie uciskać głowę dziecka, albo za luźna, opadając na czoło i oczy. Ważny jest także materiał, z jakiego został wykonany dany model. Do produkcji czapek z daszkiem najczęściej wykorzystuje się bawełnę, która jest miękka i przyjazna dla skóry dziecka. Planując rodzinną aktywność na świeżym powietrzu, warto postawić na sportową czapkę dziecięcą z domieszką poliestru, który skutecznie odprowadza wilgoć. Natomiast czapki z daszkiem z siatką zapewniają wysoką przepuszczalność powietrza, dzięki czemu idealnie nadają się na letnie, gorące dni.