Okulary przeciwsłoneczne

Produkty: 127
Pokaż identyfikator wersji

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka – w trosce o ochronę oczu twoich podopiecznych

Chroniąc dziecko przed szkodliwymi promieniami UV, nie zapomnij o jego oczach. Promienie słoneczne przechodząc przez rogówkę oka, docierają do soczewki i siatkówki, co powoduje długotrwałe uszkodzenie wzroku. Skutki niechronionej ekspozycji mogą prowadzić do zaćmy, a nawet zwyrodnienia plamki żółtej. Na szkodliwe działanie promieni UV narażone są nie tylko oczy, ale również wrażliwa skóra wokół nich. Właśnie dlatego dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla dzieci jest tak bardzo istotny. Zadbaj o ochronę wzroku Twojego dziecka już dziś i wybierz odpowiedni model okularów przeciwsłonecznych z oferty MODIVO.

Okulary przeciwsłoneczne dla dziewczynki – dobierz model pasujący do jej charakteru i twarzy

Okulary przeciwsłoneczne dla dziewczynki powinny pasować do jej stylu i być lubianym elementem stroju dziecka. Oprawki powinny komplementować kształt twarzy oraz podkreślać charakter dziecka. Dla dziewczynek, które mają okrągłe rysy, doskonale sprawdzą się okulary prostokątne, a dla owalnych twarzy polecamy oprawki o lekko zaokrąglonym kształcie orzecha. Dla buzi o kanciastych rysach i mocnej linii żuchwy proponujemy wąskie i okrągłe modele, a dla twarzy w kształcie serca – oprawki symetryczne o tej samej szerokości u góry i u dołu. Istotną kwestią jest też kolor okularów przeciwsłonecznych dla dziecka. Od mocnych i wyrazistych po subtelne i neutralne barwy – każdy znajdzie coś dla siebie. Z MODIVO zadbasz o to, aby kolor i styl oprawek był dopasowany do charakteru Twojego dziecka.

Okulary słoneczne albo p. słoneczne – dlaczego warto je nosić nie tylko latem?

Okulary słoneczne kojarzą nam się z latem, wakacjami i plażą. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że lato to nie jedyna pora roku, w czasie której powinno się nosić okulary przeciwsłoneczne! To, że wiosną i jesienią słońce nie jest tak ostre jak w wakacje, nie oznacza, że nie jest szkodliwe. Promienie UV mogą wpadać w oczy nawet w pochmurne dni. Podczas zimy słońce również niesie potencjalne ryzyko uszkodzenia wzroku. Śnieg leżący na ziemi odbija światło, powodując zmęczenie oczu i zaburzenia widzenia. Pamiętaj, aby Twoje dziecko zawsze miało przy sobie okulary przeciwsłoneczne i nosiło je niezależnie od pory roku.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – Najczęściej zadawane pytania

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka? 

Okulary muszą posiadać filtr UV, który blokuje 99-100 procent zarówno promieni długich, jak i krótkich. Wybierz dla swojego dziecka najwyższą możliwą ochronę. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny zakrywać jak największą część skóry wokół oczu, jednak nie mogą być za duże. Pozwól dziecku dokonać wyboru. Tak jak każdy inny element ubioru, okulary przeciwsłoneczne powinny mu się podobać.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Komfort to podstawa. Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka nie mogą być za duże i tym samym nie mogą zsuwać się z twarzy. Wybór odpowiednich oprawek może być trudny, gdyż nosy dzieci są małe i nie zapewniają odpowiedniego wsparcia dla nosków okularów. Zwróć uwagę na rozmiar poszczególnych modeli. Okulary powinny komplementować rysy twarzy oraz charakter zarówno dziewczynek, jak i chłopców. 

Okulary przeciwsłoneczne znanych marek – jakie wybrać? 

Wiele znanych marek ma w swojej ofercie okulary p. słoneczne dla dzieci. Nike, będąc producentem odzieży i akcesoriów sportowych, projektuje okulary z myślą o aktywnym życiu najmłodszych. Kolejną marką, która sprosta potrzebom dzieci lubiących ruch i sport jest Uvex. Oprócz komfortu i praktyczności, myśli o ciekawym designie, który wpadnie w gust każdego dziecka. Dla tych, którzy chcą, aby ich okulary były ciekawym i stylowym elementem codziennego ubioru, polecamy oprawki Ray-Ban.