Rękawiczki dziecięce

(29 artykułów)

Sortuj / Filtruj
Cena 29 zł - 219 zł
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Płeć
Kolor
Przeznaczenie
Styl
Typ produktu
Branding
Seria produktów
Seria

Rękawiczki dziewczęce i chłopięce – idealna ochrona na śnieg i mrozy

Rękawiczki dla dzieci to ważny element ubioru, zwłaszcza w chłodne dni jesienne lub w zimie. Warto wiedzieć o tym, że rękawiczki zimowe dla dzieci są doskonałą ochroną przed chłodnym powietrzem i wiatrem. Maluchy nie zawsze odczuwają, że przemarzły, ponieważ u dzieci bodźce docierają z opóźnieniem. Właśnie dlatego to rodzice powinni decydować się na to, aby maluch miał ubrane na dłonie rękawiczki, gdy wychodzi z domu w chłodne dni. 

Rękawiczki zimowe dla dzieci – na co dzień i na narty

Aktywności zimowe trudno wyobrazić sobie bez rękawic. Chodzi tutaj nie tylko o jazdę na nartach, ale także o snowboard, łyżwy i spacery po górskich miejscowościach. Rękawiczki narciarskie dla dzieci powinny przede wszystkim ogrzewać dłonie maluchów. Dodatkowo takie rękawice zapewniają odpowiedni chwyt i chronią w pewnym stopniu palce przed kontuzjami. Oczywiście żadne rękawiczki nie są w stanie zapewnić całkowitej ochrony przed złamaniem lub zwichnięciem, jednak warto pamiętać o tym, że dziecko musi dobrze czuć swoje palce w trakcie jazdy na nartach, snowboardzie lub łyżwach. Oznacza to, że palce muszą być ciepłe i ogrzane przez rękawiczki. Dobrze wybrać rękawiczki dla dzieci nieprzemakalne, ponieważ zapewniają one jeszcze większy komfort termiczny w trakcie aktywności fizycznej. 

Rękawiczki z jednym palcem dla dzieci – ochrona i komfort noszenia dla najmłodszych

W sklepach, takich jak Modivo.pl, można znaleźć rękawiczki z jednym palcem dla dzieci. Takie akcesoria są polecane najmłodszym maluchom i niemowlakom. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup rękawiczek na sznurku, które nie zgubią się, jeśli dziecko zacznie je ściągać z dłoni. Dla malucha można także wybrać komplet: czapka, szalik, rękawiczki dla dzieci. Taki zestaw będzie świetnie się prezentował i zapewni ciepło dziecku. Warto wiedzieć o tym, że rękawiczki z jednym palcem najlepiej sprawdzają się w przypadku dzieci do 6 roku życia. Rodzic nie ma problemu z założeniem swojemu maluchowi takich rękawic, a jednocześnie zwykle te jednopalczaste akcesoria mają dodatkowe ocieplenie z polaru. 

Rękawiczki narciarskie dla dzieci – nieprzemakalność i wodoodporność na stoku

Dobrze dobrane rękawiczki narciarskie dla dziecka zapewniają bezpieczeństwo w trakcie aktywności fizycznej, a także sprawiają, że zachowany jest komfort termiczny. Dodatkowo takie rękawice powinny być wykonane z nieprzemakalnego i antypoślizgowego materiału. W ten sposób maluch może z łatwością złapać rączki kijków narciarskich. 

Rękawiczki dla dzieci – najczęściej zadawane pytania

  • Jakie rękawiczki wybrać dla starszego dziecka?

Dla starszych dzieci polecane są rękawiczki z pięcioma palcami. Na narty warto wybrać rękawice nieprzemakalne i antypoślizgowe, natomiast na codzienne wyjścia na spacer lub do szkoły, dobrze sprawdzą się rękawiczki polarowe, wełniane lub bawełniane. Dla starszych dzieci, które chcą modnie wyglądać w okresie jesiennym lub wiosennym, odpowiednie będą także rękawiczki ze skóry naturalnej. 

  • Jakie rękawiczki dla przedszkolaka?

Dla przedszkolaków zdecydowanie najlepiej sprawdzają się rękawiczki jednopalczaste. Dzieje się tak dlatego że maluchy mają drobne paluszki, które szybko tracą ciepło. W takich rękawiczkach paluszki ogrzewają się o siebie. Dla przedszkolaka należy wybrać rękawice z polarem w środku, a także z nieprzemakalną zewnętrzną warstwą. Takie rękawiczki zapewniają zdecydowanie największy komfort termiczny. Można także zdecydować się na zakup rękawic na sznurkach, przyczepianych do kurtki. W ten sposób maluch nie zgubi swoich rękawiczek.