Bielizna termoaktywna

(20 artykułów)

Sortuj / Filtruj
Cena 69 zł - 349 zł
Cena
Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Płeć
Eco friendly
Typ produktu
Długość
Dopasowanie
Dekolt
Zapięcie
Stan
Rękaw
Przeznaczenie
Okazja
Funkcja
Wzór
Branding
Seria produktów
Sezon

Bielizna termoaktywna dla dzieci – idealny wybór na mroźne i chłodne dni

Bielizna termoaktywna dla dzieci to doskonały wybór dla wszystkich aktywnych maluchów. Ponieważ większość dzieci ma szczególnie wrażliwą skórę, warto wybierać termoaktywną bieliznę wykonaną z bezpiecznych materiałów.

Podstawową zaletą tego typu ubrań jest funkcja termoregulacji. Innymi słowy: odprowadzania ciepła i wilgoci tak, aby nie prowadzić do przegrzania dziecka, a z drugiej strony chronienia go przed mroźnym powietrzem i wiatrem z zewnątrz.

Bieliznę termoaktywną wysokiej jakości mogą nosić wszystkie dzieci, w tym te, które dopiero nauczyły się chodzić, szczególnie podatne na alergie i starsze. Dobra cyrkulacja powietrza pod bielizną termo zapewnia korzystny mikroklimat, a jednocześnie komfort cieplny.

Dodatkowym plusem bielizny termoaktywnej noszonej przez dzieci jest to, że pozwala na zmniejszenie ilości warstw ubrań, a tym samym, nie krępuje ruchów.

Bielizna termoaktywna dla dzieci na narty – najlepszy pomysł na weekendową wyprawę na stok

Termoaktywna bielizna dla dzieci sprawdza się nie tylko w trakcie codziennych zimowych spacerów, ale również zajęć ekstremalnych, takich jak wyprawa na stok. Bielizna termoaktywna dla dzieci na narty nie różni się znacząco od pozostałych ubrań tego typu. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na gwarantowany przez dany model komfort cieplny (ilość stopni poniżej zera, w której to temperaturze bielizna pozwala utrzymać ciepło). Dla starszych dzieci dobrym rozwiązaniem będzie jednoczęściowy komplet, który w połączeniu z kombinezonem narciarskim stworzy miękki i ciepły strój, chroniący przed wychłodzeniem. Jego wadą bywa jednak to, że nie wszystkie dzieci czują się komfortowo w takich "śpiochach". Dlatego zarówno młodszym maluchom, które potrzebują pomocy z toaletą, jak i starszym, polecamy wygodne koszulki i spodnie. Łatwiej można je ściągnąć w celach higienicznych bez potrzeby rozbierania całego dziecka.

Dziecięca bielizna termoaktywna dostępna online w sklepie MODIVO.PL

Najlepsza bielizna termoaktywna dla dzieci to taka, która gwarantuje ciepło, ale jest również miękka, przyjemna w dotyku i uszyta w sposób bezszwowy. Wszystkie te cechy spełnia renomowana odzież marki Reima, znanej od lat z produkcji wysokiej jakości ubrań z wełny merynosów. W odróżnieniu od tradycyjnej wełny, jest ona znacznie bardziej miękka, "nie gryzie", a przy tym pozwala tworzyć bardzo cienkie tkaniny zachowujące właściwości cieplne. Dodatkowym plusem marki Reima jest wzornictwo i estetyka ubrań będących w jej ofercie. Równie dobrym wyborem będą również produkty marki Helly Hansen, Craft, X-bionic.

Bielizna termoaktywna dziecięca – najczęściej zadawane pytania

Jaka bielizna termoaktywna dla dzieci będzie najlepsza?

Najlepiej wybierać bieliznę termoaktywną sprawdzonych marek, które gwarantują zachowanie właściwości bielizny mimo wielokrotnego jej prania i intensywnego użytkowania. Obecnie najczęściej wybieraną bielizną termoaktywną jest ta z dodatkiem wełny merynosów, ale bielizna wykonana z materiałów sztucznych takich jak opatentowany przez markę X-Bionic ThermoSyphon®, Aktiv-Bund® jest również godna polecenia. Szczególnie dla tych dzieci, które mają szczególnie delikatną skórę i odczuwają w wełnie dyskomfort.

Jaka bielizna termoaktywna dla dzieci w góry?

Taka, która przylegając ściśle do ciała nie krępuje ruchów. Bardzo istotne jest to, aby bielizna termoaktywna nie była zbyt obszerna, ponieważ nie będzie spełniać swojej funkcji.

Jak wybrać rozmiar bielizny termoaktywnej dla dzieci?

Bielizna termoaktywna dla dzieci nigdy nie powinna być kupowana "na wyrost" ponieważ wtedy nie będzie gwarantowała komfortu cieplnego.Wybierajmy zatem rozmiar idealnie opisujący wzrost dziecka.