Produkty: 298
Pokaż identyfikator wersji

Plecaki dla dzieci – praktyczny wybór dla aktywnych maluchów

Dziecięce plecaki to niezbędnik każdego malucha. Nawet jeśli jeszcze nie chodzi on do szkoły, potrzebuje wygodnego sposobu na przenoszenie swoich drobiazgów. Bez względu na to, czy Twoje dziecko do przedszkola zabiera misia, czy jedzie z przyjaciółmi na wycieczkę, na MODIVO.PL znajdziesz wymarzony plecak dla dzieci. Wybieraj pośród prawie 900 modeli! Maluchy to najbardziej wymagający klienci. Plecaczki dla dzieci muszą być nie tylko wygodne, lekkie i praktyczne, ale przede wszystkim ładne. W świecie bajek i fantazji to właśnie wygląd jest najważniejszym atutem. Mimo to nie zapominaj, że plecaki dziecięce małe mają być po prostu praktyczne. Najważniejsze są regulowane szelki. Dla swojej pociechy wybierz jeden z naszych topowych modeli, np. plecak Got This Mini Vans w kolorowe serduszka lub beżowy Roxy z klipsem na magnes.

Plecak do szkoły – zdrowy system pleców dla dzieci i młodzieży

Dzieci dźwigają naręcz podręczników, strój do ćwiczeń, drugie śniadanie i butelkę z wodą. Dlatego potrzebują plecaków, które nie tylko pomieszczą wszystkie te rzeczy, ale też nie będą obciążały kręgosłupa. Plecaki szkolne dziecięce muszą być wyposażone w regulowane szelki i pas piersiowy, który pomaga równomiernie rozłożyć przenoszony ciężar. Plecak do szkoły powinien być też sztywny, a jego tył wykonany z oddychającego materiału. Na MODIVO.PL znajdziesz takie modele, np. jednokomorowy fioletowy plecak Nike dla dziewczynki lub plecak z kieszenią na laptopa F-Light Ultra Hyke marki Rip Curl dla starszego chłopaka.

Torba dla dziecka - wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne

Plecaki do szkoły to nie jedyne wyposażenie, którego Twoje dziecko potrzebuje. Na popołudniowy trening przyda mu się torba. Wygodna, pojemna i przede wszystkim odporna na wodę. Torba na ramię dla dzieci musi mieć wzmacniany uchwyt dla lepszego komfortu, jak oferowany przez markę Puma model Phase Sports Bag. Powinna być też wykonana z wytrzymałego na rozdarcia materiału i mieć regulowaną długość paska. Torba dziecięca musi być dostosowana do wzrostu użytkownika. Młodzież doskonale poradzi sobie z większymi modelami, np. z kultową torbą Expedition Trunk Jack Wolfskin.

Elementy odblaskowe w plecaku dla dzieci do szkoły – podstawowe kryterium jakości i bezpieczeństwa najmłodszych

O bezpieczeństwo dziecka w każdym wieku zadbasz, wybierając dla niego plecak z odblaskowymi elementami. To szczególnie ważne, gdy dziecko wraca do domu wieczorem lub często uczęszcza mało oświetlonymi drogami. Plecaki szkolne młodzieżowe z reguły wyposażone są w stałe elementy odblaskowe na szelkach, a niektóre marki oferują też modele z odblaskowym logiem, np. Mlb Stadium Pack New Era.

Torby i plecaki dla dzieci i młodzieży – najczęściej zadawane pytania

Jaki plecak dla dziecka wybrać do przedszkola?

Do przedszkola najlepiej sprawdzą się plecaki dziecięce małe. Jednokomorowe, z miękkimi, wygodnymi szelkami.

Jak wybrać odpowiedni plecak szkolny?

Plecak szkolny dla dziewczynki lub chłopca nie powinien przekraczać 10-15% wagi dziecka. Stawiaj na lekkie, ale pojemne modele, z dodatkowym pasem piersiowym.

Ile litrów powinien mieć plecak do szkoły?

W zależności od wzrostu dziecka idealny plecak będzie miał od 10 nawet do 25 litrów.

Jak spakować plecak do szkoły?

W jednej komorze powinny znajdować się podręczniki i zeszyty, w drugiej zaś strój na gimnastykę lub akcesoria na zajęcia plastyczne. W małych kieszonkach pochowaj drugie śniadanie, piórnik i inne dziecięce drobiazgi.

Jaki plecak do szkoły średniej?

Plecak szkolny dla młodzieży powinien mieć dodatkowe kieszenie na drobiazgi typu klucze, portfel czy smartfon oraz przynajmniej dwie komory na podręczniki.