Maski do włosów

Sortuj
Cena
Marka
Typ produktu
Oferta
Produkty: 200
Pokaż identyfikator wersji
Pomóż nam ulepszyć wyszukiwanie!

Jak myślisz, w których kategoriach powinny znaleźć się konkretne produkty? Wykonaj krótkie zadanie, dzięki któremu będziemy mogli dostosować Modivo do Twoich potrzeb.

Chcę pomóc!

Maski do włosów – co warto o nich wiedzieć?

Doskonale dopasowana do specyficznych potrzeb maska do włosów jest niezbędnym elementem rutyny pielęgnacyjnej kosmyków. Szeroki wybór produktów kosmetycznych typu maska do włosów pozwala na nieograniczony wybór z uwzględnieniem rodzaju, a nawet koloru włosów. Maski do włosów są bardziej skoncentrowanymi, intensywniej działającymi kosmetykami aniżeli odżywki. Maska nawilżająca do włosów wnika w głąb struktury pasm, odżywiając je dogłębnie i regenerując. Jej działanie jest silnie naprawcze i bardzo ważna jest instrukcja stosowania. Czas, potrzebny do optymalnej pracy składników aktywnych maski do włosów to z reguły dwadzieścia minut, jednak stosując konkretny produkt warto sugerować się przede wszystkim zaleceniami producenta.

Najciekawsze maski do włosów

Zadaniem maski do włosów jest przede wszystkim odbudowa, regeneracja, nawilżenie włosów, a także stworzenie na nich ochronnego filmu, chroniąc przed powstawaniem uszkodzeń mechanicznych. Wysokiej jakości, profesjonalne maski do włosów posiadają składy, silnie skoncentrowane na konkretnych potrzebach, jak:

  • maska do włosów farbowanych,
  • maska do włosów blond,
  • maska do bardzo zniszczonych i przesuszonych pasm,
  • maska do włosów kręconych i falowanych.

Skuteczne maski nawilżające do włosów zawierają starannie skomponowany zestaw składników, opartych na sprawdzonych zestawieniach i naturalnych elementach.

Maska do włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate są szczególnie podatne na uszkodzenia i przesuszenie, ale również wnikliwość substancji odżywczych. Z tego wzglądu maska do włosów wysokoporowatych zawiera przede wszystkim regeneracyjne proteiny. Proteinowe maski odbudowują już powstałe uszkodzenia w strukturze łodygi włosowej i tworzą ochronę przed kolejnymi uszkodzeniami. Dzięki temu, że wypełniają ubytki w długości kosmyków odpowiadają za optyczne powiększenie objętości fryzury. Szczególnie jest to istotne u osób, posiadających włosy cienkie i wypadające. Odbicie włosów od nasady i uniesienie ich sprawia, że włosy wydają się odżywione. Działanie maski do włosów, szczególnie wysokoporowatych obserwujemy w wyniku regularnego, długotrwałego stosowania.

Maska do włosów blond

Jasne włosy, zarówno rozjaśniane za pomocą środków chemicznych, jak i naturalne są podatne na skrócenie cyklu życia włosów, przesuszenie, łamliwość i nadmierne wypadanie. Efektem osłabione włosy blond stają się przerzedzone, a nowe baby hair wyrastają jeszcze cieńsze i słabsze. Maska do włosów blond, stosowana regularnie ochrania delikatne, jasne kosmyki, chroniąc je przed przesuszeniem i innymi uszkodzeniami. Jeśli zależy Ci na pozbyciu się słonecznych, ciepłych i typowo żółtych refleksów, rozwiązaniem okaże się fioletowa maska do włosów, eliminująca niepożądany odcień oraz odżywiająca strukturę pasm. Maska koloryzująca do włosów przydaje się wtedy, gdy chcemy na długo zachować odcień lub go wizualnie odświeżyć.

Sprawdź, jakie masko do włosów kupisz na MODIVO

W asortymencie MODIVO znajdują się maski do włosów najbardziej uznanych marek. Produkty, zawierające:

  • naturalne oleje roślinne,
  • keratynę,
  • wyciągi roślinne i ziołowe

To kosmetyki półprofesjonalne i profesjonalnymi pozwalające zadbać o kondycję włosów na najwyższym poziomie. W ofercie znajdziesz uznane marki, prezentujące zróżnicowane serie produktów, dedykowanych do konkretnego rodzaju włosów.

Maski do włosów – najczęściej zadawane pytania

Jak używać maski do włosów?

Maska do włosów jest kosmetykiem, który najczęściej nakłada się na umyte, osuszone ręcznikiem włosy, na całą ich długość z pominięciem nasady włosów i skóry głowy. Produkt należy trzymać na włosach przez około dwadzieścia minut (chyba, że producent zaleca inaczej), najlepiej z zastosowaniem czepka kąpielowego. Ciepło dodatkowo wpłynie na skuteczność działania produktu. Maskę do włosów należy spłukać chłodnym strumieniem bieżącej wody, zamykając w ten sposób łuski włosów.

Czy maskę do włosów się spłukuje?

Maska na włosy jest kosmetykiem o silnym, wnikającym w strukturę włosów działaniu, Produkt ten działa intensywniej od odżywki i najczęściej dostępny jest w formie kremowej, przeznaczonej do spłukiwania. Dostępne są maski bez spłukiwania, jednak przy ich zastosowaniu warto szczególną uwagę zwrócić na ilość zastosowanego kosmetyku. Nie należy nakładać maski w nadmiernej ilości. Może ona obciążyć włosy i sprawić, że szybciej ulegną przetłuszczeniu.