Prawidła męskie

(1 artykułów)

Sortuj / Filtruj
Cena 179 zł - 180 zł
Cena
Rozmiar
Marka
Płeć
Typ produktu
Przeznaczenie (preparaty)
Seria
Seria produktów

Prawidła męskie • Modivo.pl

Prawidła – aby buty prezentowały się dobrze przez lata

Zadbane buty – pod tym pojęciem zazwyczaj rozumie się obuwie porządnie wyczyszczone i zaimpregnowane, jednak to nie wszystko. Ważne jest też utrzymanie ich odpowiedniego kształtu, co umożliwia regularne stosowanie prawideł.

Prawidła – jak używać, by widzieć efekty?

W szafie eleganckiego mężczyzny powinny znajdować się skórzane półbuty wizytowe. Są niezbędne na oficjalne okazje, jednak wszyscy posiadacze takiego obuwia wiedzą, jak szybko dochodzi na nim do odkształceń cholewki czy nieestetycznych zagnieceń, które sprawiają, że buty wyglądają na znoszone i zaniedbane. Aby uniknąć takiej sytuacji, sięgnij po prawidła. Są to wypełnienia do butów, które mają za zadanie napiąć cholewkę, a tym samym pozwolić zachować obuwiu pierwotny kształt na długi czas.

Przez wiele godzin w skórzanym bucie stopa się poci, a wilgoć wchłaniana jest przez materiał cholewki – to także sprawia, że na obuwiu pojawiają się załamania. Za każdym razem, gdy ściągniesz obuwie, wkładaj do niego prawidła. Mają one za zadanie pochłonięcie wilgoci i przykrego zapachu z wnętrza buta (najlepiej radzą sobie z tym prawidła cedrowe lub bukowe). Urządzenie to przydaje się także, gdy obuwie przemoknie lub po jego czyszczeniu – gdy ich użyjesz, masz pewność, że po wyschnięciu buty będą miały pożądany kształt.

Daj butom drugie życie z prawidłami

Wiesz już, że przy zakupie nowych butów, dobrą inwestycją będzie też wyposażenie się w prawidła. A co, jeśli masz już eleganckie półbuty i nie chcesz się z nimi rozstawać, mimo że pojawiły się na nich nieestetyczne linie, a cholewka się wygięła? W takim wypadku również warto używać prawideł! Wystarczy regularne wkładanie ich do butów, a po kilku miesiącach będą wyglądały jak nowe.