Produkty: 1530
Pokaż identyfikator wersji
Pomóż nam ulepszyć wyszukiwanie!

Jak myślisz, w których kategoriach powinny znaleźć się konkretne produkty? Wykonaj krótkie zadanie, dzięki któremu będziemy mogli dostosować Modivo do Twoich potrzeb.

Chcę pomóc!

Buty sportowe męskie – jakie będą najlepsze do biegania i do miasta

Obuwie sportowe zakładamy nie tylko wybierając się na trening, ale także idąc na spacer po mieście lub zakupy. Zastanawiasz się nad tym, czy chodzenie na co dzień w butach do biegania to dobry pomysł? Zważywszy na to, że nogi układają się inaczej przy chodzeniu i bieganiu, to lepiej zainwestuj w dwie różne pary obuwia. Istotne jest to, że buty dla biegaczy powinny mieć bardzo dobrą amortyzację, ponieważ podczas biegania siła nacisku na podłoże jest duża, znacznie większa niż w przypadku zwykłego chodu. Buty do biegania męskie mają grubszą podeszwę niż buty sportowe do miasta, a amortyzacja jest zastosowana na całej jej długości. Obuwie sportowe na co dzień nie musi aż tak skutecznie absorbować uderzeń. Do chodzenia zaleca się ponadto buty sportowe o dość dużej elastyczności. Buty do biegania są sztywniejsze i mają aerodynamiczny kształt.

Buty do biegania męskie - oryginalne i stylowe uzupełnienie garderoby

Buty do biegania dla mężczyzn mogą idealnie trafiać w modowe trendy. Należysz do osób, które dbają o to, żeby dobrze wyglądać również na trasie? Twoje obuwie ma duże znaczenie nie tylko dla Twojej wygody i ochrony stóp przed kontuzjami. Jeśli będziesz miał świadomość tego, że prezentujesz się efektownie podczas biegania, wzrośnie Twój komfort psychiczny i motywacja do bycia aktywnym. Przeglądając różne modele męskich butów do biegania znajdujących się w naszej ofercie, nietrudno znaleźć parę doskonale wpisującą się osobisty gust. Postaw na jaskrawe, dynamiczne kolory i wyraziste wzory albo wybierz klasyczną czerń lub biel!

Sportowe obuwie męskie na trening i na siłownię

Warto pamiętać o tym, że w trakcie treningu siłowego najlepiej sprawdzają się męskie buty sportowe o dość cienkiej podeszwie, bez silnej amortyzacji, umożliwiające dobre wyczucie podłoża. Buty na siłownię są dość sztywne i dobrze trzymają stopę, nie pozwalając się jej przesuwać podczas ruchu. Jeżeli podczas treningu korzystasz z bieżni lub orbitreku, potrzebne Ci jest obuwie o większej amortyzacji i z cholewką dobrze przepuszczającą wilgoć. Amortyzacja powinna w tym przypadku chronić przed wstrząsami, ale nie może ograniczać wyczucia podłoża. Rozglądasz się za obuwiem do fitnessu? Sprawdzą się modele dobrze stabilizujące kostki, z grubszą podeszwą.

Buty męskie do biegania – wygodne modele dopasowane do różnych potrzeb

Trzeba podkreślić, że buty sportowe męskie do biegania mogą być dopasowane do konkretnych wymagań. Ważne jest, aby określić, czy ma się stopę neutralną, pronującą lub supinującą. To pozwoli Ci wybrać buty, które będą zapobiegać pogorszeniu się Twojej postawy i zminimalizują ryzyko skręcenia stawu skokowego. Dobranie odpowiedniego obuwia jest szczególnie istotne gdy biega się po twardych nawierzchniach! Nie zapominaj o tym, że na nawierzchniach twardych lepiej sprawdzają się inne buty niż na terenach leśnych.

Buty męskie do biegania – najczęściej zadawane pytania

Męskie buty sportowe do ćwiczeń – jakie wybrać?

Dużo zależy od tego, jakiego rodzaju ćwiczenia będziesz wykonywał. Na siłowni przydają się sztywne buty z cienką podeszwą, pozwalającą wyczuć podłoże. Jeśli będziesz robił dużo wyskoków i korzystać z bieżni, postaw na obuwie z dobrą amortyzacją.

Buty sportowe męskie na co dzień – jakie będą najlepsze?

Buty męskie sportowe, które są w sam raz na co dzień, nie muszą mieć silnej amortyzacji. Dobrze sprawdzą się modele dość elastyczne, wykonane z materiału odprowadzającego wilgoć na zewnątrz.

Jakie kupić buty sportowe męskie do biegania?

Najpierw określ, jaki masz rodzaj stopy. Zastanów się też nad tym, po jakiej nawierzchni zamierzasz biegać.