Skrót (z ang. Direct Injection Process/Production) oznaczający technikę wykonania podeszwy z płynnej cieczy z poliuretanu (PU), którą wstrzykuje się do formy bezpośrednio przymocowanej do spodu buta. Po stwardnieniu substancji zyskuje się idealne dopasowanie, bez klejenia i zbędnych szwów. Trzy główne zalety takiego rozwiązania to: niezawodność (to najsilniejszy sposób, by przymocować gumową podeszwę do buta), wodoszczelność (brak szczelin jak w przypadku podeszwy np. klejonej) oraz różnorodność pod względem możliwości kształtu i koloru uzyskanych podeszew.
Pojęcie stworzone przez firmę Ecco i nadawane skórom o podwyższonej wodoodporności. Już na etapie produkcji skóra zostaje opalana w specyficzny sposób, zyskując wodoodporne właściwości nie tylko na powierzchni, ale w całej swojej strukturze. Dzięki Hydromax buty są odporne na śnieg czy deszcz, a po wielokrotnym namoczeniu i wyschnięciu skóra nie twardnieje, pozostaje miękka i oddychająca i ciągle zachowuje zwiększoną trwałość.
Tworzywo wykorzystywane do tworzenia cienkich i giętkich spodów butów, o niskiej wadze. Poliuretan doskonale izoluje od podłoża, wytłumia wstrząsy, jest lekki, elastyczny, a do tego jest bardzo wytrzymały i odporny na ścieranie.
Brakuje informacji, której szukasz? Masz uwagi do zdjęć produktu? Powiadom nas
Postaramy się jak najszybciej uzupełnić Twoją sugestię.