Produkty: 1720
Pomóż nam ulepszyć wyszukiwanie!

Jak myślisz, w których kategoriach powinny znaleźć się konkretne produkty? Wykonaj krótkie zadanie, dzięki któremu będziemy mogli dostosować Modivo do Twoich potrzeb.

Chcę pomóc!
Pokaż identyfikator wersji

Tekstylia domowe – w czym możemy wybierać?

Wykonane z najwyższej jakości tkanin tekstylia mogą stanowić perfekcyjnie prezentującą się ozdobę wnętrz. To one dopełniają aranżacje pomieszczeń, tworząc efekt końcowy wystroju. Kolorystyczne, strukturalne dodatki oraz wzory pozwalają dowolnie modelować kształt oraz wpływać na doświetlenie pomieszczeń. Tekstylia pełnią również funkcje praktyczne, wpływając na:

  • zaciemnienie wnętrz,
  • zwiększenie komfortu ich użytkowania,
  • ochronę prywatności.

Bez nich nie można swobodnie funkcjonować, dlatego tak ważne jest, by tekstylia domowe zapewniały komfort, niezawodność i bezpieczeństwo codziennego użytkowania, a ponadto gwarantowały łatwość utrzymania w czystości.

Tekstylia domowe – pomieszczenie określa ich rodzaj

Niezbędne w każdym domu i mieszkaniu tekstylia potrzebne są w poszczególnych pomieszczeniach i to ich funkcje determinują konieczność zastosowania różnego typu i rodzaju tkanin. Tekstylia domowe to przede wszystkim komplety pościeli, określane kategorią

  • tekstylia do sypialni,
  • obrusy i serwetki, klasyfikowane jako tekstylia stołowe, których używamy w kuchni, jadalni i w salonie,
  • tekstyliach okiennych,
  • tekstyliach łazienkowych (dywaniki łazienkowe, ręczniki),
  • tekstyliach do przedpokoju (wycieraczki, dywany, chodniki),
  • tekstyliach do pokoju dziecięcego (dywany dziecięce, pościel dla dzieci, zasłony).

Tekstylia do sypialni

Wysokiej klasy pościel, wykonana z naturalnego materiału zapewnia komfort snu i ma znaczący wpływ na zdrowy, spokojny wypoczynek. Dzięki wyborowi najwyższej klasy materiałów tekstylia do sypialni na długo zachowują intensywność kolorów, kształt oraz nie są podatne na zmianę rozmiaru po praniu. Bawełniane lub satynowe komplety pościeli najwyższej jakości prezentują się doskonale, niezależnie od stylu aranżacji wnętrza. Wybieraj pościel i tekstylia do sypialni takie jak narzuty i koce z certyfikatami potwierdzającymi jakość zastosowanych materiałów oraz bezpieczeństwo użytkowania w kontakcie ze skórą.

Tekstylia łazienkowe

Ręczniki oraz dywaniki do łazienki powinny być tekstyliami, wykonanymi z wysokiej klasy tkanin. Szczególnie zależy nam w tym przypadku na chłonności i miękkości ręczników oraz doskonałej chłonności dywaników, których zadaniem jest zapewnienie nam komfortu i bezpieczeństwa podczas użytkowania pomieszczenia. Tekstylia łazienkowe muszą też doskonale prezentować się, zachowując nienaganny kształt oraz pierwotną kolorystykę. Intensywne kolory, a także solidne wykonanie są gwarancją długotrwałego, niezawodnego użytkowania.

Tekstylia we wszystkich postaciach znajdziesz na MODIVO

Zastanawiasz się, gdzie wyposażyć cały dom w najwyższej jakości, modne tekstylia? W MODIVO Posiadamy szeroki asortyment produktów znanych marek, zachwycających trwałością, łatwością utrzymania w czystości oraz niezawodnością w każdej sytuacji. Tekstylia, na których możesz polegać w codziennych czynnościach oraz zapewniające doskonałą prezencję w pomieszczeniach, znajdziesz w MODIVO.

Tekstylia – najczęściej zadawane pytania

Co to są tekstylia?

Tekstylia, używane w pomieszczeniach to przedmioty, wykonane z tkanin. To szerokie określenie obejmuje zarówno tkaniny, używane jako dekoracje, jak i materiały, które w praktyczny sposób służą nam w poszczególnych pomieszczeniach. Zatem tekstylia to zasłony, ręczniki, obrusy, komplety pościeli, wycieraczki i dywany. Zwróć uwagę, że tekstylia wykonane są z bardzo różnych materiałów naturalnych (bawełna, len) oraz syntetycznych. Zadbaj o ich właściwą pielęgnację.

Gdzie wyrzucać tekstylia?

Przed wyrzuceniem domowych tekstyliów warto zastanowić się, czy nie można przeznaczyć ich do powtórnego zastosowania. Zużyte kołdry, poduszki, pościel, koce i narzuty mogą przydać się w schronisku dla zwierząt, natomiast tekstylia, których nie chcemy już stosować lub przedmioty tekstylne uszkodzone należy wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Dotyczy to zarówno tekstyliów domowych, jak i zużytych elementów codziennej garderoby. Pamiętaj, że wybierając wysokiej jakości tekstylia domowe, w tym tekstylia stołowe, możesz dłużej cieszyć się ich funkcjonalnością i doskonałą prezencją, minimalizując produkcję odpadów.