Kurtki outdoor męskie

Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Marka
Funkcja
Oferta
Produkty: 889
Pokaż identyfikator wersji

Kurtki outdoorowe cieszą się coraz większą popularnością

Na rynku sprzedażowym ubrań panuje ogromna różnorodność i szeroki wybór. Znalezienie rzeczy idealnej i zgodnej z oczekiwaniami już nie jest takie trudne dzięki sklepom internetowym, w których w łatwy i szybki sposób przejrzymy ofertę i kategorie, a w nich właśnie między innymi kurtki outdoorowe wielu marek. Tutaj również jest, w czym wybierać, w zależności od preferencji konsumenta można wyodrębnić trzy kategorie takich kurtek:

Kurtka hardshell – to kurtka składająca się z warstwy membrany, która ma za zadanie ochrony przed ciężkimi i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, między innymi deszczem, wiatrem czy śniegiem.

Kurtka softshell – jest lżejszą wersją kurtki, która ma za zadanie ochronić użytkowników przed wiatrem. Przeznaczona głównie na sezon wiosenny i przejściowy, w których występuje więcej wietrznych dni.

Kurtka docieplająca inaczej puchówka – wypełniona przez puch naturalny (kaczy lub gęsi) bądź sztuczny. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie szczelnej ochrony przed zimnem i mrozem.

Kurtki outdoorowe męskie – wytrzymałe i stabilne ubranie

Jedną z najważniejszych cech kurtek outdoorowych jest ich wytrzymałość na zmieniające się warunki atmosferyczne. Doskonale dopasowują się do męskich sylwetek, zapewniając przy tym ciepło i stylowy wygląd. Wysoka jakość kurtek puchowych, dbałość o szczegóły i staranne wykonanie sprawia, że kurtki przedstawiają stabilne ubranie  i są odpowiednie na każdą okazję, dzięki czemu sprawdzają się w najmniej spodziewanych sytuacjach. W sklepie znajduje się cała gama kolorów kurtek zimowych outdoor, pozwalając klientom na wyróżnienie się.

Zimowe kurtki outdoorowe - ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi

W ofercie kurtek zimowych outdoorowych jest wszystko to, czego można oczekiwać. Są one praktycznie niezniszczalne, zbudowane tak, że nawet trudne warunki nie narażą kurtki na zniszczenia. Aby jak najlepiej chronić użytkowników przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego poza różnymi grubościami warstw w kurtkach jest możliwość wyszukania kurtek outdoorowych z wyższym kołnierzem lub z kapturem, które dodatkowo chronią przed wiatrem głowę lub długość kurtki, zapewniając przy tym ciepło na większej powierzchni ciała.

Kurtka termoaktywna outdoorowa - wentylacja przy przegrzaniu

Warto tutaj zaznaczyć, że kurtka termoaktywna jest odzieżą termiczną, jednak odzież termiczna już niekoniecznie musi być termoaktywna. Działanie termoaktywnej kurtki outdoorowej polega na tym, że z jednej strony ma za zadanie pomóc w zachowaniu stałej temperatury ciała, a z drugiej skutecznie ochronić przed wilgocią, dzieję się to przez odprowadzenie wody w postaci potu na zewnątrz.

Kurtki outdoorowe – najczęstsze pytania:

Kurtka outdoorowa – co to znaczy?

Z samej nazwy "outdoor", która po angielsku oznacza "na zewnątrz" możemy wywnioskować, tyle co z samej nazwy "kurtka". Jednak outdoor ma zaznaczyć, że jednak poza zwykłymi wyjściami na spacer, kurtka idealnie sprawdzi się w bardziej wymagających warunkach zewnętrznych, takich jak wichury czy silne podmuchy wiatru, jej konstrukcja chroni również przed zniszczeniami na przykład podczas wspinaczki albo jazdy rowerem.

Jaka kurtka outdoorowa?

Wybór zależy już od indywidualnych preferencji i potrzeb, powyżej są wymienione trzy rodzaje kurtek outdoor, najlepiej odpowiedzieć sobie na pytania: kiedy i gdzie ta kurtka będzie używana oraz jakie warunki atmosferyczne będą przy tym obecne, a następnie zastanowić się, czy spełnia to kurtka hardshell, softshsell czy puchówka i poszukać produktu z dopasowanego rodzaju.