Dr. Martens - odzież i obuwie

Sortuj
Rozmiar
Kolor
Cena
Marka 1
Typ produktu
Materiał
Sport
Produkty: 304
Pokaż identyfikator wersji
Pomóż nam ulepszyć wyszukiwanie!

Jak myślisz, w których kategoriach powinny znaleźć się konkretne produkty? Wykonaj krótkie zadanie, dzięki któremu będziemy mogli dostosować Modivo do Twoich potrzeb.

Chcę pomóc!

Dr.Martens - Skandynawski styl od jednej z ulubionych marek trendsetterek

Twórcą ikonicznych dziś martensów jest niemiecki lekarz, Klaus Märtens, który to postanowił zaprojektować buty z poduszką powietrzną w podeszwie i wysoką sznurowaną cholewką po jak sam doznał kontuzji kostki podczas jazdy na nartach. Zaprojektowane wówczas buty miały za zadanie zapewnić stopom lepszą stabilizację i zabezpieczyć je przed wstrząsami. W 1949 roku Klaus Märtens otworzył fabrykę w Monachium, gdzie wraz ze swoim przyjacielem Herbertem Funckiem zrealizował ten projekt. Marka została później odkupiona, zyskała nazwę Dr.Martens, a w 1960 roku na rynek trafiły pierwsze brytyjskie martensy. Początkowo zyskały one popularność jako obuwie robocze, a w latach 70. i 80. upodobali je sobie szczególnie punkowcy i skinheadzi. Obecnie buty marki Dr.Martens nie są już kojarzone jedynie z tymi subkulturami. Stanowią ultramodny dodatek do garderoby każdej osoby zainteresowanej modą.

Buty Dr.Martens - sposób na wyrażenie siebie

Niegdyś, do spranych szarych jeansów i t-shirtów w paski nosił je Kurt Cobain. Dziś w połączeniu z francuskimi sukienkami stylizuje je modelka i córka Cindy Crawford - Kaia Gerber. Z biegiem lat buty marki Dr.Martnes udowodniły, że świetnie nadają się do stylizacji o różnym charakterze. Czarne, klasyczne glany z charakterystycznymi przeszyciami regularnie pojawiają się na instagramowym feedzie topowych trendsetterek. W ostatnim czasie na popularności zyskały też sandały Dr.Martens. Nietuzinkowe fasony rzymianek o masywnej podeszwie perfekcyjnie równoważą zwiewność letnich sukienek, o czym szybko przekonały się chociażby mieszkanki Kopenhagi. Buty Dr.Martens mają być bowiem uniwersalnym sposobem na wyrażanie siebie. Jeśli zatem lubisz rzeczy z historią i chcesz zapisać się na kartach historii tej kultowej marki, sprawdź asortyment Dr.Martens na MODIVO.