Oferta Helly Hansen

Produkty: 783
Pokaż identyfikator wersji
Pomóż nam ulepszyć wyszukiwanie!

Jak myślisz, w których kategoriach powinny znaleźć się konkretne produkty? Wykonaj krótkie zadanie, dzięki któremu będziemy mogli dostosować Modivo do Twoich potrzeb.

Chcę pomóc!

Wodoodporne rzeczy marki Helly Hansen - przetestuj je na własnej skórze

Za marką kojarzoną przede wszystkim z odzieżą i obuwiem przeciwdeszczowym kryje się bardzo interesująca, filmowa wręcz historia. Jej założyciel, Helly Juel Hansen, byl kapitanem morskim usilnie poszukującym skutecznego sposobu na impregnację odzieży, która na otwartych wodach nieustannie przemakała. Złotym środkiem i rozwiązaniem tego problemu okazało się odkrycie przez niego właściwości oleju lnianego. Hansen nasączył nim ubranie i prawie natychmiast przekonał się, że to właśnie ten specyfik doskonale impregnuje materiał, zapewniając mu wodoszczelność oraz pożądaną miękkość. W 1877 roku, wraz z żoną założył on własną markę, która zajęła się produkcją wodoodpornej odzieży, przeznaczonej dla rybaków oraz żeglarzy. Dziś ubrania te zakładają na siebie chociażby norwescy olimpijczycy.

Technologia w produktach marki Helly Hansen

Choć norweski brand Helly Hansen zyskał sławę dzięki produktom zabezpieczanym zwykłym, dobrze wszystkim znanym olejem lnianym, nie oznacza to, że jego założyciele wkrótce później nie opatentowali jeszcze skuteczniejszej, bardziej zaawansowanej technologii. W 1949 roku podnieśli poziom wodoodporności produkowanej odzieży, wykorzystując do tego celu… plastik PCV. Technologia o nazwie HELOX zastąpiła olej lniany w kurtkach i innych produktach marki, zapewniając ich użytkownikom świetną ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Marka ma na swoim koncie także inny, świetnie wszystkim znany wynalazek zawierający się w sektorze odzieży outdoorowej - polar. Jeśli więc poszukujesz asortymenty do zadań specjalnych, koniecznie sprawdź ofertę Helly Hansen na MODIVO.