Produkty: 259
Pokaż identyfikator wersji

Co rozumiemy przez dekoracje ścienne?

Podczas urządzania wnętrz oprócz mebli i obowiązkowych sprzętów, nie można pominąć dekoracji ściennych, które nadadzą pomieszczeniom charakteru i sprawią, że będą się one naprawdę ciekawie prezentować. Dekoracje ścienne świetnie sprawdzają się w salonie, sypialni, kuchni czy na korytarzy. Wybrać można m.in. tapety utrzymane w wielu różnych stylizacjach. Dostępne są także dekoracje, które pozwalają osiągnąć efekty 3d.

Interesującą alternatywą są także różnego rodzaju obrazy, plakaty czy kolorowe zawieszki. W sklepach internetowych dostępna jest naprawdę bardzo szeroka oferta najróżniejszych dekoracji. Warto także zaznaczyć, że na ścianach bardzo dobrze prezentują się także plakaty oprawione w dekoracyjne ramki, które przedstawiają różne teksty i cytaty z przesłaniem.

Nowoczesne dekoracje ścienne

W ofercie sklepów dostępne są także nowoczesne dekoracje ścienne. Dostępne są one w wielu różnych alternatywach. Dobrym rozwiązaniem jest dobranie dekoracji do stylu w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Dzięki temu efekt będzie unikatowy i bardzo atrakcyjny. W nowoczesnych pomieszczeniach mile widziane są wzory geometryczne, które prezentują się naprawdę ciekawie. Można wybrać np.

  • naklejki, które w połączeniu ze sobą tworzą atrakcyjny wzór.
  • Kolejnym rozwiązaniem są obrazy typu metal prints. Są one bardzo trwałe i przyciągają wzrok.

Dekoracje ścienne do salonu

Wybierając dekoracje ścienne do salonu, warto zwrócić szczególną uwagę na drewniane elementy, które pozwalają wykończyć przestrzeń za łóżkiem lub obok kanapy. Osoby zainteresowane bardziej eleganckimi dekoracjami mogą postawić na subtelne grafiki z dodatkiem złotych elementów oprawione w atrakcyjne ramki.

W salonie bardzo dobrze sprawdzą się także mozaiki ułożone z rodzinnych zdjęć. W ten sposób oprócz atrakcyjnych dekoracji można także przemycić ulubione wspomnienia. W sklepach dostępne są specjalne ramki, które pozwalają na kreatywne rozłożenie zdjęć, tak aby prezentowały się nietuzinkowo. Salon to pomieszczenie, w którym spędza się bardzo dużo czasu, przyjmuje się gości, odpoczywa itd. dlatego trzeba szczególnie zadbać o to jak będzie się prezentował.

Dekoracje ścienne – obrazy do sypialni

Dekoracje ścienne obrazy do sypialni to także świetne rozwiązanie pozwalające nieco uatrakcyjnić wnętrza. Wybrać można pejzaże przedstawiające góry, morza czy inne atrakcyjne miejsca. W sypialni bardzo dobrze prezentuje się także abstrakcja. Obrazy utrzymane w tym nurcie są naprawdę ciekawe i dostępne w najróżniejszych konfiguracjach.

Wybór dekoracji jest w dużej mierze zależny od wielkości pomieszczenia. W małych pomieszczeniach zbyt duża liczba obrazów może doprowadzić do zbyt dużego przebodźcowania. Należy także pamiętać o tym, aby poszczególne obrazy łączyły się ze sobą i tworzyły spójną całość, alby w pomieszczeniu zagościła harmonia i spokój.

Dekoracje ścienne z drewna i nie tylko – sprawdź ofertę MODIVO!

Bardzo duży wybór dekoracji ściennych dostępny jest na stronie MODIVO. Warto zwrócić szczególną uwagę na dekoracje ścienne z drewna. Są one bardzo interesujące. Na stronie MODIVO wybrać można różnego rodzaju zawieszki np. w kształcie kwiatów, roślin czy zwierząt. Świetnie się one komponują we wnętrzach i dodają charakteru.

Kolejnym rozwiązaniem są drewniane figurki. Z pewnością będą się one bardzo dobrze prezentować np. na komodzie lub szafce nocnej. Mogą przedstawiać zwierzęta, scenki rodzajowe czy np. przeróżne elementy o znaczeniu kulturowym. Drewno bardzo dobrze pasuje do wielu różnych stylów. Można dzięki niemu wprowadzić do pomieszczenia unikatowy, ciepły styl. Drewno sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach klasycznych, nowoczesnych jak i np. utrzymanych w stylu skandynawskim.

Dekoracje ścienne – najczęściej zadawane pytania

Co na ścianę w korytarzu?

Planując dekorację ściany w korytarzu, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju obrazy, plakaty, czy inne zawieszki.

Co położyć na ściany w przedpokoju?

Na ścianie w przedpokoju bardzo dobrze prezentują się obrazy przedstawiające pejzaże górskie, kwiaty czy np. abstrakcyjne wzory. Ponadto w przedpokoju bardzo dobrze sprawdzą się tapety, które mają np. delikatną fakturę.