Szklanki

Sortuj
Cena
Marka
Kolor
Wykonanie produktu
Produkty: 170
Pokaż identyfikator wersji

Szklanki nie muszą być banalne – sprawdź!

Szklanki są elementem wyposażenia każdej kuchni. Jednak wcale nie musza mieć prosty i klasyczny kształt. W sklepach dostępne są coraz to nowe rozwiązania. Bardzo ciekawe są szklanki, które mają niebanalne, kanciaste kształty. Nawet picie czystej wody będzie przyjemniejsze, jeśli sięgnie się po wyrafinowane i eleganckie szkło. Interesującym rozwiązaniem są także szklanki do kawy ze skośnym wykończeniem lub szklanki do whisky przypominające swym kształtem sześcian. Prezentują się one bardzo estetycznie i elegancko.

Dobierz szklanki do swojego ulubionego napoju

Wysokiej jakości szklanki różnią się znacznie od siebie zależnie od konkretnego przeznaczenia. Dokonując zakupu, warto wziąć pod uwagę, jaki rodzaj napoju będzie się z nich piło. Szklanki do herbaty mają grubsze ściany, dzięki czemu można do nich nalać nawet bardzo gorący napój. W asortymencie dostępne są m.in. szklanki kryształowe, z podwójnymi ścianami czy szklanki ozdobione unikatowymi wzorami. Wiele z nich prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie, dzięki czemu świetnie nadadzą się na prezent dla najbliższych! Warto wziąć to pod uwagę i kupić cały zestaw szklanek.

Szklanki do herbaty

Wraca dawna moda i coraz częściej podaje się herbatę w szklankach. Możliwości jest bardzo wiele, ważne jednak, aby wybierać modele wykonane ze szkła hartowanego, które przystosowane jest nawet do bardzo gorących napojów. Aby picie herbaty było jeszcze bardziej przyjemne, można wybrać szklanki ozdobione np. wzorami przedstawiającymi różne owoce, czy rośliny. Dla dzieci można wybrać szklanki opatrzone elementami dekoracyjnymi przedstawiającymi postacie z bajek czy np. ulubione zwierzęta.

Szklanki do kawy

Podobnie szklanki do kawy powinny posiadać grube ścianki. Szklanki do latte są wysokie i zwykle posiadają uszka oraz podstawki. Bardzo ładnie w nich widać poszczególne warstwy napoju. Warto wybrać zestaw szklanek do kawy na prezent. Szklanki do kawy powinny być przezroczyste i powinny posiadać nóżkę, dzięki której podczas przenoszenia nie zmieni się temperatury napoju, który się w nich trzyma. Najbardziej popularne są szklanki do latte, które można spotkać w niemal każdej kawiarni. Idealnie eksponują napój i są wygodne w użyciu.

Wszystkie rodzaje szklanek, także szklanki do whisky znajdziesz na MODIVO

Na stronie MODIVO dostępne jest wiele najróżniejszych modeli szklanek. Można znaleźć egzemplarze idealne do whisky, kawy czy herbaty. Dokonując zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest to, czy szklanki się zwężają lub rozszerzają. Ma to bardzo duży wpływ na to, czy aromat uwalnia się w całości lub skupia się tylko w jednym punkcie. Szklanki dostępne na MODIVO różnią się od siebie także objętością. Zależnie od tego, czy chce się w nich podawać np. wodę czy drinki, warto wybrać modele mniejsze lub większe.

Bardzo ciekawą kwestią są cechy estetyczne. Oprócz różniącego się od siebie kształtu szklanek, pod uwagę należy też wziąć kolory, wzory i inne elementy dekoracyjne. Szklanki mogą być też wykonane z różnego rodzaju szkła. Do cieplejszych napojów najlepiej sprawdzą się szklanki ze szkła hartowanego lub szklanki termiczne utrzymujące dłużej ciepło. Decydują się na zakup szklanek, należy przede wszystkim kierować się:

  • względami estetycznymi,
  • swoim gustem,
  • przeznaczeniem.

W ten sposób na pewno wybierze się idealny dla każdego zestaw. Niektóre osoby wolą pić napoje z niższego szkła, inne z wysokiego. Dla dzieci dobrym rozwiązaniem są szklanki kolorowe, które prezentują się naprawdę atrakcyjnie.

Szklanki – najczęściej zadawane pytania

Czy wszystkie szklanki można myć w zmywarce?

Wiele osób zastanawia się, czy szklanki można bezpiecznie myć w zmywarce, z uwagi na możliwość zdarcia się wzorów i porysowania szkła. Tak naprawdę wiele zależy od stosowanych środków do zmywania i wybieranego programu. Niektóre szklanki z dekoracjami wykonywanymi np. ręcznie mogą być opatrzone uwagę by nie myć w zmywarce.

Jak wyglądają szklanki do latte?

Szklanki do latte są w pełni przezroczyste, aby dobrze było widać warstwy napoju, który się w nich znajduje. W większości są one zwężane ku górze, posiadają nóżkę oraz uszko, które chroni przed oparzeniami.