Narzuty na łóżko

Narzuta na łóżko – szybki sposób na odmianę aranżacji sypialni

Narzuta na łóżko jest szybkim sposobem na zmianę aranżacji wnętrza. Dzięki niej korektę desingu można zrobić w całkiem ekonomiczny sposób, bez wydatkowania tysięcy złotych na zakup nowych mebli. To prosty sposób na odmianę sypialni bez nerwów i straconego czasu. Wybierz styl i rozmiar, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza, pamiętając o praktycznych aspektach użytkowania. Nie zapominaj o właściwej pielęgnacji materiału. Z naszymi narzutami będzie to proste.

Duża narzuta na łóżko przydaje się ze względów użytkowych także w przypadku posiadania wersalki, kanapy lub narożnika. Można nią okryć pokaźną powierzchnię, dzięki czemu w sposób całościowy zmienimy wygląd mebla. Co warto wiedzieć o popularnych stylach narzut? Jak dobierać poszczególne rozmiary do typów pomieszczeń? Pomagamy wybrać odpowiedni produkt – z naszego asortymentu dostępnego w niniejszym katalogu.

Narzuta na łóżko – boho czy glamour? Przegląd najmodniejszych stylów

Jakie rodzaje łóżkowych narzut cieszą się największym wzięciem wśród kupujących? Są nimi bez wątpienia produkty typu boho i glamour, pośród których występuje największy wybór asortymentowy. Czym różnią się te dwa rodzaje narzut? Narzuta na łóżko boho charakteryzują się wielobarwnymi wzorami, frędzlami i orientalnymi detalami. To świetny wybór dla osób, które lubią dużo stylowych ozdób w pomieszczeniach i preferują ciepły klimat w mieszkaniu.

Jest to także całkiem ciekawa opcja, która pozwoli podkreślić niekonwencjonalność oraz pełen luz w dobieraniu domowych dekoracji. Nieco inne cechy posiadają narzuty stworzone w stylu glamour. Są to produkty o jednorodnym kolorze, wykonane z wysokojakościowych materiałów o wysokiej trwałości. Są eleganckie, mogą być pikowane, a ich barwa jest utrzymana w stonowanym stylu.

Dobieramy rozmiar narzuty na łóżko

Jak dokonać wyboru najlepszej narzuty? Często na samym początku bierze się pod uwagę jej rozmiar. Wskazujemy, do jakich pomieszczeń pasują narzuty długie, ponad dwumetrowe, jak i te krótsze. W zestawieniu dostępne są m.in.:

  • narzuty w stylu boho;
  • narzuty glamour;
  • narzuty małe, średnie i duże.

Narzuta na łóżko 200x220 cm – idealna do sypialni małżeńskiej

Narzuta na łóżko 200x220 jest jedną z największych dostępnych w regularnej sprzedaży (jeszcze pokaźniejszym egzemplarzem jest narzuta na łóżko 220x240). To duży produkt, który sprawdzi się przede wszystkim do okrycia dużych łóżek. Może być wykorzystana m.in. w sypialni małżeńskiej. Ze względu na swoją wielkość można ją zastosować do przykrycia dwóch złączonych łóżek pojedynczych. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć łoże, ponieważ niektóre meble mogą posiadać niestandardowe wymiary.

Narzuta na łóżko 160x200 cm – uniwersalna i praktyczna

Zgrabna narzuta na łóżko 160x200 jest jednym z najbardziej uniwersalnych produktów. Nada się do przykrycia większości typów łóżek i wersalek (jeśli będzie za mała, to warto sprawdzić narzutę na łóżko 180x200). Jest praktyczna, nie przytłacza swoim rozmiarem i można ją wykorzystać w niemalże każdych okolicznościach. Dużym plusem kompaktowych narzut jest możliwość łatwego prania i składowania w szafie. To szczególnie ważne w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni użytkowej, np. w blokach mieszkalnych.

Narzuty na łóżko – najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na często pojawiające się pytania dotyczące narzut na łóżko. Wyjaśniamy kwestie dotyczące optymalnego rozmiaru. Podpowiadamy, jak prać narzutę na łóżko.

Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?

Jeśli posiadamy tradycyjne, nieskładane łóżko małżeńskie, to narzuta na łóżko 200x220 będzie najczęściej optymalnym rozwiązaniem. W przypadku kanap i wersalek składanych warto dokładnie zmierzyć ich boki. Narzuta powinna przykrywać całą powierzchnię mebla oraz wystawać nieco poza jej obręb. Najłatwiej dokonamy pomiarów, wykorzystując techniczną miarkę.

Jak prać narzutę na łóżko?

Szczegółowe dane dotyczące sposobu prania narzut znajdują się na metce przyczepionej do produktu. Mogą także być podane przez producenta w instrukcji, karcie produktowej czy też opisie. Najczęściej zaleca się pranie ręczne i wykorzystanie wody o niskiej temperaturze. Po praniu należy narzutę rozłożyć tak, aby mogła swobodnie schnąć – najlepiej na płasko, co pozwoli uniknąć pojawiania się licznych zagnieceń.