Kaski rowerowe i ochraniacze męskie

Sortuj
Kolor
Cena
Marka
Produkty: 38
Pokaż identyfikator wersji

Kask rowerowy – kup sprawdzony model!

Jazda rowerem należy do najprzyjemniejszych aktywności na świeżym powietrzu. Odpowiednia jest dla osób w każdym wieku, posiadających zróżnicowany poziom kondycji, a nawet dla tych, którzy chorują na choroby przewlekłe i cywilizacyjne, jak np. nadciśnienie tętnicze. Aby jazda rowerem była bezpieczna koniecznie należy zadbać o odpowiednie wyposażenie oraz dobór właściwej trasy.

W zależności od typu roweru, który posiadasz oraz Twoich preferencji możesz wybrać jazdę po utwardzonej powierzchni asfaltu lub w terenie. Wybierz kask rowerowy, który osłoni Cię przed poważnymi konsekwencjami wywrócenia się lub innego wypadku na rowerze. W ofercie marek, specjalizujących się w produkcji kasków rowerowych znajdują się propozycje, odpowiednie na każdy typ roweru, nowoczesne i wygodne w zastosowaniu.

Kask rowerowy mtb, szosowy, znajdź to, czego potrzebujesz!

Kask rowerowy męski przede wszystkim powinien cechować się bezpieczeństwem, które znacznie zwiększy się podczas użytkowania go. Na kolejnych miejscach są właściwości, pozwalające zachować komfort jazdy rowerem oraz design, pasujący do Twojego stylu.

Kask rowerowy MTB posiada solidne wzmocnienie w tylnej części oraz rozbudowaną część, przylegającą do potylicy. Najczęściej wyposażony jest w praktyczny daszek. Modele kasków rowerowych MTB są doskonale wentylowane i pozwalają na ochronę głowy rowerzysty w przypadku upadku na nierównościach.

Jego bardziej obudowana wersją, często posiadającą ochronę żuchwy jest kask enduro rowerowy, stylistyką przypominający kask motocyklowy. Kask rowerowy szosowy męski wyróżnia się z kolei lekkością, aerodynamicznym kształtem oraz doskonałą wentylacją. Wśród najpopularniejszych kasków rowerowych męskich znajdują się również modele, przystosowane do użytku na miejskich ścieżkach rowerowych. Stylowe kaski rowerowe miejskie zachwycają designem.

Kask rowerowy męski - jaki będzie dla Ciebie najlepszy?

Jazda rowerem niesie za sobą mnóstwo pozytywnych aspektów, wpływających na zdrowie oraz kondycję organizmu. Nie należy jednak bagatelizować zagrożeń, wynikających z poruszania się jednośladem. Jeżdżąc warto mieć na głowie kask rowerowy, który dzięki nowoczesnej technologii znacznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa, chroniąc kości czaszki podczas upadków, zderzeń, uderzeń.

Kaski rowerowe męskie warto dobierać pod kątem specyfiki swojego stylu jazdy oraz do posiadanego roweru. Inny kask rowerowy męski będzie odpowiedni na mtb, inny na rower szosowy, biathlonowy lub miejski. Koniecznie dopasuj kask do swoich potrzeb oraz wybierz model, pasujący do rozmiaru Twojej głowy.

Kaski rowerowe męskie - nowoczesne technologie, stosowane dla zwiększenia bezpieczeństwa

Propozycje uznanych producentów kasków rowerowych nieustannie zaskakują zastosowaniem najnowszych technologii. Systemy, opracowywane by jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa rowerzystów, zagwarantować trwałość kasków oraz ich design i komfort użytkowania opierają się na innowacjach.

  • Technologia In-Mold stosowana jest przy łączeniu skorupy zewnętrznej kasku z częścią wewnętrzną. Dzięki niej nie trzeba już kleić elementów. Korzystanie z technologii wtrysku części wewnętrznej do skorupy zapewnia jeszcze większą trwałość.
  • System MIPS da o rozproszenie siły uderzenia w momencie zderzenia lub upadku. Z dwóch części wewnętrznej warstwy jedna pozostaje na miejscu, druga natomiast ma tłumić uderzenie od zewnątrz.

Kaski rowerowe męskie – szeroki wybór w MODIVO

W MODIVO znajdziesz szeroki wybór produktów z kategorii kasków rowerowych męskich. Modne, dostępne w wielu odcieniach pozwolą Ci dopasować produkt do potrzeb oraz preferowanej stylistyki i kolorystyki. Kaski rowerowe męskie w MODIVO to przegląd modeli uznanych marek, produkujących kaski dla rowerzystów na każdy typ roweru. Wśród nich znajdziesz kaski męskie do jazdy rowerem w terenie jak i po równym, twardym asfalcie.

Kaski rowerowe – najczęściej zadawane pytania:

Jaki kask rowerowy wybrać?

Wybierz męski kask rowerowy o niskiej wadze i odpowiednim kształcie, jeśli poruszasz się na rowerze szosowym. Dla miłośników MTB konieczny będzie kask rowerowy, doskonale tłumiący uderzenia i wypadki w nierównym terenie.

Czy kask rowerowy jest obowiązkowy?

Kask rowerowy według przepisów prawa nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia rowerzysty. Według prawa niezbędny jest dzwonek, sprawny układ hamulcowy oraz oświetlenie po zmroku. Warto jednak odpowiedzialnie korzystać z przyjemności jazdy na rowerze, dbając o bezpieczeństwo w kasku rowerowym.