Sortuj
Cena
Marka
Kolor
Wykonanie biżuterii
Oferta
Produkty: 924
Pokaż identyfikator wersji
Pomóż nam ulepszyć wyszukiwanie!

Jak myślisz, w których kategoriach powinny znaleźć się konkretne produkty? Wykonaj krótkie zadanie, dzięki któremu będziemy mogli dostosować Modivo do Twoich potrzeb.

Chcę pomóc!

Pierścionki damskie – jakie wybrać?

Biżuteria to coś, co towarzysz kobietom od zarania dziejów. Jest jednym z symboli luksusu i kobiecości. Odpowiednio dobrana biżuteria jest doskonałym zwieńczeniem każdej stylizacji. Dużą popularnością cieszą się w szczególności pierścionki. Pasują zarówno do eleganckiej stylizacji, jak i typowego casualowego zestawienia. Obecnie na rynku można znaleźć zarówno pierścionki złote, srebrne, jak i wykonane z tworzywa sztucznego. 

Wybór odpowiedniego pierścionka zależy od okazji oraz stylu osoby, która ma go nosić. Pierścionki damskie mogą być zarówno złote, srebrne, jak i kolorowe. Kolorów w pierścionki damskie są idealnym uzupełnieniem letniej stylizacji. Z kolei złota i srebrne będą pasowały do większości outfitu. Pierścionki damskie złote najlepiej prezentują się w połączeniu z takimi kolorami, jak czerwień, ciemna zieleń lub czekoladowy brąz. Z kolei pierścionki damskie srebrne najlepiej komponują się z różnymi odcieniami niebieskiego, a także z bielą i czernią. Duży wybór pierścionków damskich o różnych kształtach i kolorach, można znaleźć na stronie Modivo.pl, które oferuje zarówno klasyczne pierścionki złote, jak i srebrne, a także sygnety oraz drobne kolorowe pierścionki. 

Czarny pierścionek damski – do jakiej kreacji będzie pasował?

Czarny pierścionek damski to ciekawe i niebanalne uzupełnienie stylizacji. Przykuwa wzrok i zwraca uwagę na dłonie. Dlatego do czarnego pierścionka damskiego warto dobrać niebanalną stylizację paznokci. Ciekawym wyborem są metaliczne błyszczące lakiery lub uzupełnienie stylizacji kryształkami. Tego typu pierścionek świetnie nadaje się jako dodatek do sukienki koktajlowej, a nawet zdobnej sukni balowej. 

Duży pierścionek damski – na co dzień i na specjalne okazje

Pierścionki sygnały damskie sprawdzą się w codziennych stylizacjach, a także tych na wyjątkowe okazje. Są bardzo ozdobne, dlatego nie potrzebuje już towarzystwa innej biżuterii. Najlepiej prezentują się przy gładkich strojach o prostym kroju. Duży pierścionek damski pasuje również osobom o bardzo smukłych palcach i dłoniach. Będzie to klasyczne zestawienie na zasadzie kontrastu. 

Pierścionki damskie – najczęstsze pytania:

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

To pytanie spędza sen z powiek panom, którzy planują oświadczyny. Oczywiście najprościej byłoby wziąć ze sobą jakiś pierścionek drugiej połówki do jubilera. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie jest to możliwe? Pierścionki damskie mają standardowe rozmiary od 52 do 57. Najprościej wykorzystać do pomiaru zwykły pasek papieru i linijkę. Pasek należy dokładnie owinąć wokół palca, naciągając go maksymalnie. W ten sposób mierzymy obwód palca. W sieci dostępne są tabele pomiarowe, często można je znaleźć także bezpośredni na stronach z biżuterią. Drugi sposób, to zmierzenie średnicy pierścionka, który już posiadamy. Profesjonalny pomiar za pomocą miarki, jest możliwy u każdego jubilera. 

Na którym palcu nosi się pierścionki?

Obecnie nie ma już jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tradycyjnie pierścionki damskie były noszone na serdecznym palcu. Teraz możliwe jest dobranie pierścionka na każdy palec. Dostępne są również zestawy pierścionków, które nosi się na jednym palcu lub na kilku. Pierścionki sygnety damskie ciekawie wyglądają na kciuku lub środkowym palcu. Z kolei drobne pierścionki najlepiej wyglądają razem na jednym palcu. Tworzą wówczas jednolitą kompozycję. Warto pamiętać, aby zmierzyć dokładnie ten palec, na którym pierścionek ma być noszony. Pierścionki damskie można również nosić w formie zawieszki na łańcuszku.