Półbuty wizytowe męskie

Sortuj
Rozmiar
Cena
Marka
Kolor
Cholewka
Szerokość buta
Rodzaj zapięcia
Produkty: 734
Pokaż identyfikator wersji

Półbuty wizytowe męskie • Modivo.pl

Półbuty wizytowe męskie – niezbędnik w szafie dżentelmena

Eleganckie buty, które nigdy nie wychodzą z mody – tak najlepiej można podsumować półbuty wizytowe męskie. Są znakiem rozpoznawczym każdego mężczyzny, który dba o nienaganną prezencję. Jeśli szukasz butów męskich do garnituru, które przetrwają lata – dobrze trafiłeś!

Jakie półbuty wizytowe wybrać?

Mimo że na pierwszy rzut oka różne warianty butów wizytowych męskich mogą wydawać się do siebie podobne, to jednak można odnaleźć między nimi kilka różnic. Oksfordy (zwane też wiedenkami) to najbardziej formalne buty, przeznaczone na specjalne okazje. Poznasz je po zamkniętej przyszwie (to część cholewki nad przednią częścią stopy, w miejscu, gdzie znajdują się sznurowadła). Widać w nich wyraźne przeszycia. Z kolei lotniki są ich pozbawione i ich cholewka jest zbudowana z jednego kawałka skóry, przez co zachwycają prostą formą. Nieco mniej oficjalne obuwie to derby – ich przeszycia są z kolei otwarte. Nadają się na mniej uroczyste okazje, np. spotkania w ciągu dnia, podobnie jak brogsy. To półbuty męskie wizytowe, których cholewki ozdobione są dziurkami – będą idealne do pracy. Oryginalnym rozwiązaniem są monki – buty te nie mają sznurowadeł, a są zapinane na klamry.

Idealne buty na wyjątkowe okazje

Półbuty męskie wizytowe zazwyczaj można spotkać w klasycznych kolorach – czarnym lub brązowym. Na ten pierwszy decyduj się na najbardziej wyjątkowe okazje, drugi wybieraj w mniej formalnych okolicznościach. Najbardziej wytwornie prezentować się będą półbuty męskie skórzane ze skóry licowej. Będą stanowiły doskonały dodatek do garnituru, a ponadto przetrwają lata. Tego typu obuwie powinien mieć w szafie każdy mężczyzna – niezależnie od tego, czy czeka go ślub, uroczyste przyjęcie, bankiet, oficjalne spotkanie czy nowa praca, w której obowiązuje formalny dress code!