Co daje nam impregnowanie butów?

Wybierając obuwie na naszej stronie modivo.pl, zarówno panie, jak i panowie mają szeroką gamę produktów do wyboru. Niezależnie od pory roku, typu obuwia oraz jego przeznaczenia należy pamiętać o tym, że odpowiednie zabezpieczenie nie tylko sprawia, że wygląda na nowe, ale i przedłuża jego żywotność oraz zabezpiecza przed przykrymi zapachami. Podstawową wiedzą na temat butów jest materiał, z jakiego została pokryta ich wierzchnia warstwa, czy jest to tworzywo sztuczne, skóra naturalna czy zamsz. Dzięki tej wiedzy będziemy wiedzieć, czy wybrać impregnat do butów zamszowych, skórzanych czy inny zestaw do czyszczenia.

Jaki impregnat wybrać do naszych butów?

Impregnat do butów, jak zostało uprzednio wspomniane, jest uzależniony od materiału zastosowanego w produkcji obuwia. Posiadamy szeroki wybór odpowiednich impregnatów oraz środków czyszczących. Łatwo możemy rozpoznać, z czego zostały wykonane nasze buty przez zajrzenie do wnętra obuwia, gdzie powinna się znajdować ikona skóry. Jeśli z niej wykonany został nasz but lub jeśli materiał na bucie imituje meszek, zamsz, jest delikatny w dotyku, powinniśmy zastosować środki przeznaczone do nubuku. Wiele z preparatów, które oferujemy, zawierają powłoki hydrofobowe, które ograniczają lub przy odpowiedniej aplikacji blokują całkowicie wchłanianie wody przez naszego buta, a ewentualne zabrudzenia z błota, śniegu czy kurzu dużo łatwiej się usuwa.

Jak impregnować buty?

Proces impregnacji obuwia należy zacząć przede wszystkim od wyjęcia sznurówek, które możemy przy okazji przeprać, następnie przystępujemy do usunięcia wierzchniej warstwy brudu, na przykład przy użyciu szczotki ze średnim włosiem oraz szmatce najlepiej z mikrofibry, która może być delikatnie wilgotna (pamiętajcie, by nie była mokra). Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu, w zależności, jaki użyjemy, pianki najlepiej rozprowadzać szczotkami z miękkim włosiem, które niektórzy producenci oferują w swoich zestawach. Przy nałożeniu pianki i wyszczotkowaniu jej na brudnej powierzchni należy pamiętać, aby pozostały brud oraz jej nadmiar ściągnąć ściereczką. Po takim wyczyszczeniu odstawiamy obuwie w suche miejsce i czekamy tyle, ile zaleca producent lub do całkowitego wyschnięcia. Następnym krokiem jest impregnat do butów (warto nałożyć go na kawałeczek najmniej widoczny, aby sprawdzić, czy nie powoduje skutków niepożądanych na naszym obuwiu), w zależności od materiału nakładamy go tak, jak producent przewiduje. Zazwyczaj przy skórach naturalnych jest on w formie żelu lub pasty, którą rozcieramy i wcieramy w powierzchnię buta, a przy nubuku - piankę, którą również wcieramy i jej nadmiar ściągamy ściereczką. Po wyschnięciu powierzchnia, na którą nałożyliśmy preparat, jest chroniona i zyskuje swoje pełne właściwości.

Impregnaty - najczęstsze pytania:

Jak usunąć plamy z impregnatu do butów?

Usuwanie plam po impregnacie nie jest niczym trudnym, jeśli zareagujemy odpowiednio szybko i wchłoniemy na ściereczkę nadmiar impregnatu. W przypadku rozlania się impregnatu na obuwie musimy jak najszybciej usunąć płyn, ale nawet to może nie pomóc, dlatego też starajmy używać impregnatu z maksymalną ostrożnością, aby nie doprowadzić do powstania plamy trwałej. Podsumowując, lepiej nakładać impregnat mniejszymi partiami, a kilkukrotnie do uzyskania wymarzonego efektu.

Gdzie kupić impregnaty do butów?

W impregnaty oraz środki czyszczące obuwie można zaopatrzyć się na naszej stronie modivo.pl. Znajdziecie tu impregnaty uniwersalne oraz specjalistyczne, przeznaczone do konkretnych typów obuwia, jak impregnat do butów skórzanych. Wszystkie impregnaty oraz środki czyszczące cechują się nie tylko spełnieniem swojego zadania, co również wysoką jakością.