Szukaj marki, produktu, stylu
Sortuj
Rozmiar
Cena
Marka
Kolor
Materiał
Oferta
Produkty: 177

Kapelusze męskie – wygoda i komfort

Męskie kapelusze to nakrycia głowy używane raczej rzadko, mężczyźni częściej wybierają czapki z daszkiem do stylizacji na co dzień. Jednak warto przyjrzeć się kapeluszom i stworzyć niecodzienną stylizację, która pozwoli na zmianę lub podkreślenie własnego stylu. Kapelusze nadają się zarówno do wędrówek górskich, czy na plażę, jako ochrona przed słońcem. Na rynku dostępne są także modele eleganckie, świetnie nadające się do gustownych strojów. W ofercie MODIVO.PL znajdziesz wiele modeli do codziennego użytku, na działkę czy idealne podczas wyprawy na ryby. Wygodna okrągła forma kapelusza odpowiednio dobrana przy pomocy zmierzenia obwodu głowy sprawia, że kapelusze stają się częścią garderoby coraz częściej wybieraną przez mężczyzn. Świetnie sprawdzają się na wakacjach, przy domu, a także na mieście.

Kapelusze męskie na lato – ochroń głowę przed słońcem

Wiele osób, szczególnie mężczyzn zapomina często, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna podczas upałów. Kapelusze męskie na lato pełnią podstawową funkcję, jaką jest ochrona głowy przed słońcem. Od czapek z daszkiem różnią się tym, że zakrywają także uszy, co chroni je przed promieniowaniem. Kapelusze męskie odpowiednio dopasowane do głowy nie spadną także podczas mocnych wiatrów, jakie zdarzają się na szczytach gór czy nad morzem. Kapelusze męskie na lato mogą być świetnym dopełnieniem stylizacji, a jednocześnie zapewniać głowie ochronę przed przegrzaniem. Większe ronda świetnie zakrywają także szyję. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli, idealnych na słońce i letnie przygody. Wybierając model, który będziesz używać podczas upałów, warto zwrócić uwagę na jasne kolory kapelusza oraz jego przewiewność. Firma Kangol dostępna na naszej stronie oferuje m.in. modele w jasnych kolorach, wykonane ze 100% bawełny, które na taką okoliczność sprawdzą się świetnie.

Kapelusze męskie rodzaje – dobierz model do swojej głowy

W ofercie MODIVO.PL występują wiele rodzajów kapeluszy męskich. Model powinien zostać dobrany pod względem wymiarów głowy. Tylko dobrze dopasowany rozmiar zapewnia komfort noszenia i nie spada podczas nachylania. Wymiary obwodu głowy zdejmowane zostać powinny z wysokości około 1 cm nad brwiami. Nie wszystkie kapelusze pasują do każdego rodzaju głowy. Twarze są różne - pociągłe, owalne. Najlepszą radą przy wyborze kapelusza jest po prostu przymierzanie. Dodatkowo powinieneś pomyśleć o jego kolorze, aby nie kłócił się z resztą ubioru, ale także żeby nie był swoją barwą identyczny jak reszta ubioru. Można zakupić kilka modeli na próbę i wybrać w domu podczas przymierzania te najlepsze.

Kapelusze męskie – najczęstsze pytania:

Kapelusze męskie jak nosić?

Kapelusze męskie nosić można nosić na różne sposoby w zależności od stylizacji. Typowo wędkarskie modele nosimy z rozwiniętą z tyłu osłoną karku. Bardziej eleganckie modele mogą zostać umieszczone na przedniej części głowy, pochylone do przodu, dzięki temu nadadzą sylwetce tajemniczości i zadziorności. Takie modele można nosić do płaszcza, a także garniturów. Dla osób wyższych warto wybrać kapelusz z większym rondem. Biorąc pod uwagę miękkie kapelusze wycieczkowe, można wywinąć je lekko podczas użytkowania. 

Kto robi kapelusze męskie?

W ofercie MODIVO.PL znajdują się kapelusze męskie wykonane przez firmy m.in. Kangol, Vans, New Era oraz adidas, Calvin Klein. Kangol jest marką specjalizującą się w produkcji kapeluszy znaną na całym świecie. Kapelusze Kangol noszą nawet znane osobistości. Wybór kapeluszy męskich na stronie MODIVO.PL gwarantuje wybór produktu dopasowanego idealnie do Twoich potrzeb.