Dostawa od 0 zł i 100 dni na bezpłatny zwrot

Informacja o czasie realizacji zamówienia jest podana dla każdego produktu. Zamówienia przygotowujemy i wysyłamy zwykle w ciągu 24h.

Odbiór w sklepie: 0 zł
Kurier: 0 zł dla zakupów od 149 zł (przedpłata)
Paczkomat: 0 zł dla zakupów od 149 zł (przedpłata)


Zwrotu możesz dokonać bezpłatnie, w terminie 100 dni od momentu odebrania zamówienia.

Damskie Męskie
Szukaj marki, produktu, stylu

Okulary przeciwsłoneczne męskie

(Liczba produktów: 268)

Rozmiar
Oferta
Marka
Kolor
Wykonanie
Kształt oprawek
Cena

Okulary przeciwsłoneczne męskie

Okulary przeciwsłoneczne męskie – ochrona oczu i klasa wjednym

Dodatki, które nie tylko wyglądają stylowo, ale jednocześnie są funkcjonalne – to dokładnie to, co kochają mężczyźni. Do tej kategorii śmiało można zaliczyć męskie okulary przeciwsłoneczne. Dodadzą Ci one tajemniczości i szyku, ale też – co najważniejsze – ochronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Podpowiemy Ci, jak sprawnie przeprowadzić selekcję szerokiego asortymentu okularów przeciwsłonecznych Modivo i wybrać te, które będą dla Ciebie najlepsze.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Kształt twarzy to pierwszy krok do wyboru okularów przeciwsłonecznych, by do Ciebie pasowały. Jak określić kształt twarzy? To proste – użyj jednego ze zdjęć swojej twarzy zrobionych dokładnie na wprost obiektywu, a następnie, przy użyciu ołówka, obrysuj jej kształt. Z pewnością zauważysz, czy jest ona bardziej owalna, kwadratowa czy okrągła.

Jeżeli jesteś posiadaczem twarzy o owalnym kształcie, większość oprawek będzie dla Ciebie odpowiednia. Kluczem do sukcesu jest znalezienie takich o odpowiedniej wysokości, by twarz nie zaczęła wydawać się zbyt pociągła. Twarz kwadratową cechują mocno zaznaczone kości policzkowe i linia żuchwy. W tym przypadku zastosuj zasadę, która głosi, że im większe okulary tym lepiej. Ich kształt powinien być okrągły lub chociaż zaokrąglony. Takie oprawki złagodzą Twoje rysy twarzy. Okrągła twarz jest mniej więcej tak samo długa jak i szeroka. Jeśli jesteś jej posiadaczem, zdecydowanie unikaj zaokrąglonych oprawek, które tylko podkreślą Twój kształt twarzy. Stawiaj na szerokie oprawki z ostrymi liniami, które nadadzą jej charakteru.

Od lenonek po pilotki – najpopularniejsze modele okularów dla panów

Najpopularniejsze modele okularów zostały wypromowane przez męskich idoli. John Lennon śpiewając o wczorajszym dniu nosił charakterystyczne okrągłe oprawki, które później zostały okrzyknięte okularami typu lenonki. Tom Cruise w filmie ,,Top Gun”, wcielając się w postać młodego pilota, nosił okulary przeciwsłoneczne typu aviator, zwane inaczej pilotkami. Pamiętasz ,,Blues Brothers”? Tytułowi bracia do czarnych kapeluszy zakładali model okularów przeciwsłonecznych nazywany wayfarerami. Ponadczasowy model oprawek z wielką klasą to z kolei clubmastery, które w filmie ,,Złap mnie jeśli potrafisz” dumnie nosił sam Tom Hanks. Dobierz okulary dostosowane do Twojego kształtu twarzy, skorzystaj z ponadczasowych inspiracji światowej sławy męskich gwiazd i znajdź swój model oprawek, któremu będziesz wierny.