Pasty/Impregnaty męskie • Modivo.pl

Pasty i impregnaty – zachowaj buty w świetnej kondycji

Jeśli chcesz, by buty służyły Ci przez długi czas i zawsze prezentowały się tak dobrze, jak tuż po zakupie, pamiętaj o ich systematycznej pielęgnacji. Pomogą Ci w niej pasty i impregnaty, które nie tylko odświeżą materiał, z którego zostały wykonane buty, ale też zabezpieczą go przed szybkim zniszczeniem. Profesjonalne środki do pielęgnacji butów znajdziesz w asortymencie sklepu internetowego Modivo.

Impregnowanie skórzanych butów

Buty w czasie zimy czy jesieni łatwo mogą ulec zniszczeniu, ze względu na niesprzyjającą pogodę czy sól rozsypywaną na drogach. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie skórzanych butów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jest ich regularna impregnacja. Wybierając impregnaty do butów, kieruj się ich przeznaczeniem – inne posłużą do impregnowania butów z zamszu, a inne ze skóry licowej. Możesz wybierać pomiędzy impregnatami w płynie, sprayu, piance czy anawet wygodnej wersji z gąbeczką na końcu butelki. Pamiętaj, by rozprowadzać je tylko na wyczyszczonych i osuszonych wcześniej butach, zgodnie z instrukcją producenta.

Pasty do butów, które odświeżą ich wygląd

Regularne pastowanie butów to kolejny warunek, który należy spełnić, by zachować je jak najdłużej w dobrej kondycji. Obecnie możesz wybierać między pastami bezbarwnymi, kolorowymi, płynnymi, w wosku i z aplikatorem lub bez. Jeśli więc zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednią pastę do swoich butów, kieruj się materiałem, z jakiego zostały one wykonane. Pasta w płynie jest zdecydowanie delikatniejsza od tej w formie wosku – choć głębiej wnika w skórę, nie tworzy na jej powierzchni warstwy ochronnej, która osłania materiał butów przed czynnikami zewnętrznymi. Będzie więc idealnymi rozwiązaniem do delikatnych skór lub takich, które chcesz jedynie głęboko nabłyszczyć i odświeżyć. Z kolei pasta w formie wosku jest znacznie mocniejsza, ale i trudniejsza w aplikacji. Nada się do grubych skór, które chcemy zabezpieczyć przed pękaniem. Do pastowania butów sportowych wybieraj specjalistyczne pasty z silikonem, które dodatkowo dodają elastyczności skórzanemu obuwiu.