Maseczki męskie

Sortuj
Cena
Marka
Kolor
Wykonanie
Produkty: 30
Pokaż identyfikator wersji

Maseczki męskie – bezpieczeństwo i ochrona na co dzień

Maseczki męskie mają przydają się na co dzień, zarówno na wyjście do sklepu, jak i do pracy, przejazd komunikacją miejską, jak i na spacer po mieście. Maseczki ochronne męskie zabezpieczają otoczenie przed zarażeniem drogą kropelkową. Właśnie dlatego w wielu państwach, w tym także w Polsce, wprowadzono obowiązek noszenia masek na co dzień. 

Maseczki ochronne męskie – uniwersalny kształt do każdego profilu twarzy

W sklepie MODIVO.PL przygotowano dla panów maseczki bawełniane, wykonane z przyjemnego dla skóry materiału, który nie powoduje duszności, ani alergii. W ofercie dostępne są męskie maseczki w uniwersalnym kształcie, dostosowanym do każdego profilu twarzy. Warto wybrać dla siebie taką maseczkę, która łączy w sobie funkcje ochronne z jakością wykonania i nienaganną stylistyką. Maseczki wielorazowe – skuteczna ochrona przed zarażeniem

Maseczki wielorazowe są znacznie bardziej ekologiczne od tych jednorazowych. Warto pamiętać jednak o tym, że maseczki ochronne wielorazowe należy prać po każdym użytkowaniu. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób można zneutralizować wirusy i bakterie, które osiadły na zewnętrznej stronie maseczki, ale także bakterie własne i resztki swojej śliny, które znalazły się po stronie wewnętrznej. Maseczki ochronne męskie skutecznie chronią inne osoby przed zakażeniem, a dodatkowo są zgodne z obowiązującymi w kraju przepisami prawnymi. 

Maseczki bawełniane – idealne dopasowane do Twoich potrzeb

Maseczki bawełniane wykonane są z przyjemnego i naturalnego materiału, który pozwala skórze oddychać. Takie maseczki są więc zdrowsze dla użytkownika niż te chirurgiczne, ponieważ jest mniejsze ryzyko pojawienia się trądziku i wyprysków na skórze, a także materiał jest przyjazny dla zdrowia. Maseczki bawełniane dodatkowo można z łatwością dopasować do swojej twarzy w taki sposób, aby nie zsuwały się z nosa, albo nie były za ciasne. Z maseczką bawełnianą wysokiej jakości skończy się problem uwierania lub uciskania nosa lub policzków. 

Maseczki ochronne wielorazowe – najczęściej zadawane pytania

Jakie maseczki nosić, żeby chronić się przed infekcją?

Testy i badania wykazały, że najlepsze są maseczki N95, które filtrują doskonale zarówno duże krople, jak i aerozol. Z takich masek korzystają pracownicy ochrony zdrowia, a więc lekarze, ratownicy i pielęgniarki.Należy jednak zaznaczyć, że większość maseczek najlepiej chroni otoczenie osoby, a nie samą osobę. Jedynym wyjątkiem są maseczki z zaworem, które chronią samego użytkownika, a nie otoczenie. Maseczki bawełniane zapewniają podobną ochronę jak te chirurgiczne, jednak tutaj wiele zależy od liczby warstw. 

Do kiedy nosimy maseczki ochronne?

Maseczki ochronne należy nosić cały czas, aż do odwołania. Zgodnie z informacjami z Włoch i Wielkiej Brytanii, obowiązek noszenia maseczek potrwa co najmniej do 2022 roku, chociaż może być to także późniejszy termin. W Polsce nie ma żadnych informacji, dotyczących terminu, gdy maseczki ochronne nie będą wymagane na świeżym powietrzu lub w budynkach zamkniętych. 

Jaką maseczkę wybrać?

Najlepiej wybrać maseczkę wykonaną z przyjemnego dla skóry materiału, która nie wywołuje podrażnień, a jednocześnie odpowiednio zabezpiecza. Warto zwrócić także uwagę na gumki zakładane na uszy, ponieważ w maseczkach jednorazowych takie gumki mają tendencję do ciągnięcia skóry za uszami. Dodatkowo można wybierać spośród różnych kolorów i wzorów, a także zdecydować się na maseczkę markową lub od znanego projektanta.